Zdolni z Pomorza

Projekt „Zdolni z Pomorza – Akademia Morska w Gdyni” realizowany jest przez Samorząd Województwa Pomorskiego w partnerstwie z Akademią Morską w Gdyni w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020 (zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Pomorskiego nr 1287/195/16 z dnia 9 grudnia 2016 r.).

Portal projektu „Zdolni z Pomorza” znajduje się pod adresem:
www.zdolnizpomorza.pl

Informacje na temat projektu są także aktualizowane na fanpage'u:
www.facebook.com/Zdolni.z.Pomorza/

Celem projektu jest wsparcie uczniów uzdolnionych ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Województwa Pomorskiego w dziedzinach: fizyka i informatyka.

W ramach projektu przez Akademię Morską w Gdyni realizowane będą różne formy wsparcia akademickiego: spotkania akademickie, kursy e-learningowe oraz opieka mentorska.

Spotkanie akademickie - 25.03.2017 r.

25 marca br. odbyły się dwa spotkania akademickie w naszej Uczelni - z fizyki oraz z informatyki.

W trakcie spotkania "Grawitacja bez tajemnic" uczniowie dowiedzieli się o wielkościach fizycznych charakteryzujących pole grawitacyjne i budowie Układu Słonecznego. Na ćwiczeniach uczniowie rozważali problem wyznaczenia przyspieszenia ziemskiego przy pomocy wahadła matematycznego z wykorzystaniem symulacji komputerowej, natomiast na laboratoriach uczniowie mieli możliwość wyznaczenia przyspieszenia ziemskiego dla Gdyni w sposób doświadczalny. Podczas spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zadawali pytania i rozwiązywali stawiane problemy.

Na spotkaniu na temat "Projektowanie i tworzenie gier webowych" uczestnicy mieli okazję poznać nowe trendy w projektowaniu gier. W czasie wykładu zwrócono uwagę na funkcje gier oraz omówiono, na wybranych przykładach, technologie ich projektowania. Uczniowie chętnie zabierali głos w dyskusji. Podczas ćwiczeń, które odbyły się w pracowni komputerowej, uczniowie przyjrzeli się dokładniej procesom projektowania gier webowych z wykorzystaniem HTML5. W drugiej części zajęć praktycznych, uczestnicy podjęli próbę stworzenia gry webowej, najpierw według ustalonego scenariusza a następnie, wykorzystując zdobytą w czasie spotkania wiedzę, według własnego scenariusza.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie akademickie w Akademii Morskiej w Gdyni, które odbędzie się 10.06.2017 r.

Wkrótce zamieścimy szczegółowe informacje na ten temat!

Pliki do pobrania: 

Podmiot udostępniający: 

AM w Gdyni

Wytworzył informację:

N.Mańkowska
17.02.2017
Wprowadzenie:
nmankowska 17.02.2017
Ostatnia modyfikacja:
nmankowska 28.03.2017