Statki szkolne - aktualności

Studenci Akademii Morskiej z Antwerpii od 10 już lat odbywają miesięczne praktyki morskie na "Darze Młodzieży". Impulsem dla nawiązania współpracy, była wizyta naszego żaglowca w Antwerpii, na zakończenie regat Sail Training International w 2006 roku. Sugestia komendanta "Daru", kpt.ż.w. Henryka Śniegockiego, o zaletach szkolenia pod żaglami oraz możliwości nawiązania współpracy w tym zakresie, została podchwycona przez władze belgijskiej uczelni. 

 Informujemy, że na stronie Działu Armatorskiego AMG zamieściliśmy zaktualizowany  wykaz firm pośrednictwa pracy dla marynarzy, działających na naszym rynku (stan - marzec 2017 r.).

Wykaz dostępny jest TUTAJ 

fot. Maciej Stobierski

W rejonie Skagen (północny cypel Jutlandii), portu na którego redzie "Dar Młodzieży" uzupełniał paliwo, doszło do spotkania z oceanicznym gigantem - jednym z wielkich statków klasy Triple E duńskiego armatora  Maersk Line - światowego potentata na rynku operatorów kontenerowych.

Te, zbudowane w stoczniach koncernu Daewoo (Korea Południowa) kolosy, o długości 400 metrów, zdolne są do przewożenia ponad 18 tysięcy kontenerów 

"Z Gdynią w podróży" to fotograficzna wystawa eksponowana w Miejskiej Informacji (budynek PLO, ul. 10 Lutego 24) na którą składa się 38 fotogramów z różnych zakątków świata. Wspólnym elementem wszystkich, jest mocny gdyński akcent - najczęściej flaga z herbem Gdyni.

Nasz statek naukowo-badawczy "Horyzont II", w 15-tą rocznicę służby pod biało-czerwoną banderą (2015 r.), gdyńską flagę zawiózł na Spitsbergen,

Kolejny pracowity sezon statków szkoleniowych Akademii Morskiej w Gdyni. "Dar Młodzieży" zakończył już pierwszy miesiąc praktyk - sztormowy, zimowy Bałtyk egzaminował uczniów średnich szkół morskich ze Szczecina i Świnoujścia. Pierwsza z trzech dwutygodniowych praktyk radarowych, studentów Wydziału Nawigacyjnego AMG realizowana jest na "Horyzoncie II".  Od 5 marca na "Darze Młodzieży" szkolą się studenci Akademii Morskiej ze Szczecina. 

Profesor dr hab. inż. kpt.ż.w. Henryk Śniegocki, prorektor ds. morskich AMG, powołany został w skład utworzonego, z inicjatywy ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka, Konwentu Morskiego. Inauguracyjne posiedzenie tego profesjonalnego, konsultacyjnego organu odbyło się w Sopocie.

Strony

Podmiot udostępniający: 

AM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Gosk
09.10.2013
Wprowadzenie:
i.wierzbowska 09.10.2013
Ostatnia modyfikacja:
i.wierzbowska 21.02.2017