"Horyzont II" - "Z Gdynią w podróży"

"Z Gdynią w podróży" to fotograficzna wystawa eksponowana w Miejskiej Informacji (budynek PLO, ul. 10 Lutego 24) na którą składa się 38 fotogramów z różnych zakątków świata. Wspólnym elementem wszystkich, jest mocny gdyński akcent - najczęściej flaga z herbem Gdyni.

Jak piszą organizatorzy na oficjalnym portalu miasta, są to zdjęcia, które zrobiono: Na plaży albo w górach. Samotnie albo w grupie. Służbowo albo prywatnie. W Polsce albo daleko poza jej granicami (...) Zdjęcia z podróży fanów Gdyni trafiły na oficjalny profil Gdyni na Facebooku do albumu „Z Gdynią w podróży", a stąd do Miejskiej Informacji.

Nasz statek naukowo-badawczy "Horyzont II", w 15-tą rocznicę służby pod biało-czerwoną banderą (2015 r.), otrzymaną gdyńską flagę zawiózł na arktyczną wyspę Spitsbergen, gdzie podniesiona została obok flag narodowych Polski i Norwegii przed budynkiem Polskiej Stacji Polarnej Hornsund. Na wystawę trafiło zdjęcie grupy członków załogi "Horyzonta II" i polarników stojących przed stacją, po podniesieniu flagi Gdyni, uwiecznione obiektywem aparatu pani mgr inż. Joanny Patrzyk z Katedry Elektroniki Morskiej, Wydziału Elektrycznego AMG - opiekunki praktyk studentów WE. 
Wystawę można oglądać do 31 marca, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 - 17:00, a w soboty 9:00 - 15:00.Wstęp wolny.

 

"Z Gdynią w podróży"

Przekazanie flagi Gdyni przez Przewodniczącą Rady Miasta Joannę Zielińską

"Z Gdynią w podróży"

"Z Gdynią w podróży"

Gdynia na Spitsbergenie

Autorka mgr inż. Joanna Patrzyk (biała czapka) przed budynkiem Stacji

"Z Gdynią w podróży"

Podmiot udostępniający: 

AM w Gdyni

Wytworzył informację:

A.Gosk
07.03.2017
Wprowadzenie:
A.Gosk 07.03.2017
Ostatnia modyfikacja:
A.Gosk 10.03.2017